Strategia komunikacji

ANALIZA WIZERUNKU

Sprawdzimy, jak Twoją firmę postrzega otoczenie oraz potencjalni klienci. Zweryfikujemy rozpoznawalność marki. Posłużymy się badaniami oraz analizą treści w mediach i Internecie.

ANALIZA KONKURENCJI

Pomożemy zidentyfikować, które firmy są postrzegane jako Twoja największa konkurencja. Prześledzimy jej działania marketingowe, komunikacyjne i sprzedażowe.

OPRACOWANIE STRATEGII

Przygotujemy strategię zawierającą m.in. cele komunikacji, kluczowe komunikaty, opis grupy docelowej oraz szczegółową propozycję działań, które firma może wykonać sama lub we współpracy z naszym studiem.

HARMONOGRAM I BUDŻET

Strategia będzie zawierała także dokładny harmonogram oraz koszt realizacji zaproponowanych działań.

Media relations

WSPÓŁPRACA Z DZIENNIKARZAMI

Zadbamy o obecność Twojej firmy w mediach. Dzięki temu zbudujemy jej rozpoznawalność i pozytywny wizerunek wśród grupy docelowej. W ramach współpracy proponujemy m.in. przygotowanie i wysyłkę informacji prasowych, a także inicjowanie wywiadów oraz artykułów na temat firmy.

KONFERENCJE PRASOWE

Zorganizujemy konferencję prasową, w trakcie której będziesz mógł przekazać mediom ważny komunikat. Dobierzemy odpowiednie miejsce wydarzenia, przygotujemy komunikaty, zaprosimy dziennikarzy i zadbamy o skuteczność wydarzenia.

SZKOLENIA MEDIALNE

Przygotujemy wybranego przedstawiciela Twojej firmy do wystąpień w mediach: zasad udzielania wywiadu prasowego, radiowego i telewizyjnego. Podpowiemy, jak osiagnąć efekt nie tylko poprzez odpowiednie wypowiedzi, ale i poprzez mowę ciała.

MONITORING MEDIÓW I RAPORTY Z PUBLIKACJI

Na bieżąco będziemy monitorować informacje na temat Twojej firmy pojawiające się w mediach, Internecie i na portalach społecznościowych.

Komunikacja wewnętrzna

AUDYT KOMUNIKACJI WEWNĘTRZENEJ

Przeprowadzimy badania wsród pracowników firmy, zrobimy przegląd dotychczasowych sposobów komunikacji wewnętrznej oraz ich skuteczności.

STRATEGIA I PLAN KOMUNIKACJI WEWNĘTRZNEJ

Zaproponujemy działania, dzięki którym Twoi pracownicy będą dobrze poinformowani na temat wydarzeń w firmie. Będziemy budować pozytywny wizerunek pracodawcy w oczach aktualnych pracowników oraz ich satysfakcję z pracy w Twojej firmie.

SPOTKANIA Z PRACOWNIKAMI, INTEGRACJE

Zorganizujemy spotkania dla Twoich pracowników, a także mniej formalne imprezy integracyjne, które wpłyna na większe zaangażowanie i zgranie zespołu.

NEWSLETTERY I PUBLIKACJE WEWNĘTRZNE

Przygotujemy publikacje wewnętrzne i newslettery, które będą przestrzenią do dzielenia się sukcesami firmy z pracownikami, budowania ich zaangażowania oraz poczucia, że są częścią zespołu. Będą one dystybuowane w taki sposób, aby dotarły do wszystkich pracowników.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

OPRACOWANIE STRATEGII CSR

Zarekomendujemy odpowiednie kierunki działań społecznych oraz zaproponujemy aktywności, które wpiszą się w charakter  działalności firmy.

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJAMI

Wybierzemy fundacje i organizacje, z którymi mogłaby współpracować Twoja firma. Będziemy odpowiadać za całość projektów oraz przygotujemy podsumowanie jego efektów.

BUDOWANIE WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO

Stworzymy zasady wolontariatu pracowniczego w Twojej firmie, plan aktywności pracowników oraz promocję wewnetrzną tej inicjatywy. Przygotujemy harmonogram i budżet dla tych działań.

PROWADZENIE KAMPANII SPOŁECZNYCH

Opracujemy koncepcję kampanii społecznej, zadbamy o jej realizację, zaprosimy do współpracy partnerów oraz przygotujemy raport podsumowujący całą inicjatywę.

Copywriting

TEKSTY NA STRONĘ INTERNETOWĄ

Przygotujemy teksty do każdej strony internetowej, zawierające słowa kluczowe, wzmacniające pozycjonowanie witryny.

tEKSTY DO MATERIAŁÓW FIRMOWYCH

Jesteśmy w stanie przygotować teksty do wszystkich rodzajów materiałów firmowych: raportów, artykułów na blogi czy do gazetek firmowych, ebooków, ulotek czy folderów.