Atrybut Rel=Sponsored

Home Słownik Marketingu Atrybut Rel=Sponsored

Wstęp

Atrybut rel="sponsored" to jedno z kilku oznaczeń stosowanych w hiperłączach (anchor tags) w kodzie HTML strony internetowej. Jest to atrybut odnośników, który ma na celu informowanie wyszukiwarek, że odnośnik został dodany w kontekście reklamy, sponsora, lub innej formy kompensacji.

Kontekst stosowania

Atrybut rel="sponsored" jest częścią strategii zarządzania linkami, mającej na celu poprawę optymalizacji dla wyszukiwarek (SEO). Wyszukiwarki, takie jak Google, Bing czy Yahoo, wykorzystują informacje zawarte w atrybutach odnośników do interpretowania natury i kontekstu łączy na stronie internetowej.

Zasada działania jest prosta – jeśli odnośnik na Twojej stronie prowadzi do innego serwisu i został wstawiony w kontekście reklamy, sponsoringu lub innej formy kompensacji, użyj atrybutu rel="sponsored" w hiperłączu, aby o tym poinformować wyszukiwarki.

Wpływ na SEO

Użycie atrybutu rel="sponsored" ma duże znaczenie dla SEO:

  • Zwiększa transparentność: Wyszukiwarki cenią przejrzystość. Informowanie ich, gdy link jest sponsorowany, pomaga eliminować wszelkie wątpliwości co do natury relacji między Twoją stroną a stroną docelową.
  • Poprawia ranking: Google poinformował, że strony, które używają atrybutu rel="sponsored" w odpowiedni sposób, mogą mieć lepszy ranking w wynikach wyszukiwania.

Ważne jest również zauważenie, że niepoprawne użycie atrybutu rel="sponsored" może prowadzić do negatywnych konsekwencji, takich jak spadek rankingu strony.

Zastosowanie w praktyce

W praktyce, do zastosowania atrybutu rel="sponsored", wprowadź go do kodu HTML odnośnika, jak w poniższym przykładzie:

<a href="https://przykladowastrona.pl" rel="sponsored">
Przykładowa Strona
</a>

Warto zaznaczyć, że atrybut rel="sponsored" może być używany równocześnie z innymi atrybutami rel, na przykład rel="nofollow sponsored".

Zastosowanie tego atrybutu pomoże Tobie budować solidną strategię SEO, ukierunkowaną na zwiększenie widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.