Google Ad Planner

Home Słownik Marketingu Google Ad Planner

Google Ad Planner był bezpłatnym serwisem świadczonym przez Google, umożliwiającym tworzenie, badanie i planowanie strategii reklamowych online. Narzędzie to zapewniało użytkownikom możliwość oglądania statystyk dotyczących określonym targetom oraz ich działalności online – na tej podstawie, mogli oni zaplanować swoją kampanię reklamową w internetowym środowisku Google. Google Ad Planner nie jest jednak już dostępny – został zamknięty w 2014 roku, a jego funkcje zostały w większości przeniesione do Google Display Planner w Google AdWords.

Zasada działania Google Ad Planner

Google Ad Planner umożliwiał użytkownikom tworzenie specyficznych planów mediowych poprzez wybór stron, które ich docelowy target odwiedza najczęściej. Narzędzie to generowało następnie podstawowe informacje o tych stronach, takie jak unikalni użytkownicy, liczba wyświetleń stron, średni czas spędzony na stronie, a także demograficzny profil użytkowników. Pozwalało to na zrozumienie, jak i gdzie skierować swoje wysiłki reklamowe online, aby jak najefektywniej dotrzeć do swojej docelowej grupy.

  • Wybór strony: Można było wprowadzić konkretne adresy URL stron, które chciało się reklamować, co dawało możliwość sprawdzenia demografii i zachowań użytkowników na tych stronach.
  • Wybór kategorii: Ad Planner oferował listę kategorii, z których można było wybrać tę, która najbardziej odpowiadała docelowemu targetowi.
  • Definiowanie demografii: Można było zdefiniować demografię swojej docelowej grupy, wybierając takie czynniki, jak wiek, płeć, czy poziom wykształcenia.

Integracja z Google AdWords

Google Ad Planner został w końcu zastąpiony przez Google Display Planner w Google AdWords, który również oferuje funkcję planowania kampanii reklamowych, ale w bardziej zintegrowany sposób. Niemniej jednak, Google Ad Planner odegrał istotną rolę w ewolucji usług reklamowych Google, pomagając reklamodawcom w lepszym zrozumieniu, jak i gdzie docierać do swojej docelowej grupy w sieci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.