Pozycjonowanie Szerokie

Home Słownik Marketingu Pozycjonowanie Szerokie

Co to jest Pozycjonowanie Szerokie?

Pozycjonowanie szerokie, znane również jako broad match w ramach marketingu internetowego, to strategia pozycjonowania, która polega na wykorzystaniu słów kluczowych o szerokim zasięgu w celu osiągnięcia jak największej widoczności reklam w wynikach wyszukiwania. Pozwala to na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów, jednak można również trafić na osoby niezainteresowane daną ofertą.

Jak działa Pozycjonowanie Szerokie?

Pozycjonowanie szerokie polega na dostosowaniu taktyki SEO do użytkowania najpopularniejszych słów kluczowych, co pozwala na pozyskanie dużej liczby użytkowników. Wykorzystując to podejście, realizowane są marketingowe Kampanie reklamowe, które są nastawione na dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców poprzez wykorzystanie najpopularniejszych słów kluczowych w odniesieniu do danego produktu lub usługi.

Na przykład, jeśli podstawowym słowem kluczowym kampanii jest „buty”, reklamy w ramach pozycjonowania szerokiego mogą pojawić się dla zapytań wyszukiwania takich jak „buty dla dzieci”, „buty sportowe” czy „buty na zimę”.

Wady i zalety Pozycjonowania Szerokiego

 • Zalety:
  • Zwiększenie widoczności reklam w wynikach wyszukiwania.
  • Możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów.
  • Niskie koszty kampanii w porównaniu do innych typów strategii SEO.
 • Wady:
  • Brak kontroli nad tym, dla jakich zapytań wyświetlane są reklamy.
  • Możliwość dotarcia do osób niezainteresowanych daną ofertą, co może zwiększać koszty kampanii.

Podsumowanie

Pozycjonowanie szerokie jest strategią, która pozwala na zwiększenie widoczności reklam w wynikach wyszukiwania, jednak nie daje pełnej kontroli nad tym, dla jakich konkretnie zapytań wyświetlane są te reklamy. To sprawia, że choć pozwala na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów, to jednocześnie może zwiększać koszty kampanii poprzez dotarcie do osób niezainteresowanych ofertą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.