Screaming Frog

Home Słownik Marketingu Screaming Frog

Screaming Frog to renomowane narzędzie SEO, stworzone przez brytyjską firmę Screaming Frog Ltd. Umożliwia ono przeprowadzanie dogłębnej analizy stron internetowych pod kątem optymalizacji pod wyszukiwarki. Znajduje zastosowanie zarówno wśród profesjonalistów SEO, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z optymalizacją stron.

Zalety korzystania z Screaming Frog

Ważną zaletą Screaming Frog jest szybkość działania. Program potrafi przeanalizować setki stron w krótkim czasie, dostarczając użytkownikowi ogromnej ilości użytecznych informacji. Ponadto Screaming Frog zapewnia również:

  • Znajdowanie problemów z indeksacją strony przez boty wyszukiwarek.
  • Sprawdzanie statusu linków (np. błędów 404).
  • Odkrywanie problemów z duplikatami treści.
  • Kontrola metatagów i tytułów stron.
  • Analiza architektury strony i rozległości struktury linków.

Komu służy Screaming Frog?

Pomimo że Screaming Frog to narzędzie zaawansowane, dzięki intuicyjnemu interfejsowi, może być stosowane zarówno przez ekspertów, jak i osoby początkujące w dziedzinie SEO. Bywa często wykorzystywane przez agencje marketingowe, specjalistów SEO, webmasterów oraz developerów.

Wersje Screaming Frog

Screaming Frog dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej (licencjonowanej). Wersja darmowa posiada pewne ograniczenia – pozwala na analizę do 500 URL w ramach jednej strony www. Wersja licencjonowana, płatna, pozbawiona jest tego ograniczenia i oferuje szereg dodatkowych funkcji, jak choćby możliwość zapisu i odczytu poprzednich skanów, dostęp do obsługi API Google Analytics, Search Console i inne.

Na zakończenie warto dodać, że Screaming Frog jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych narzędzi do optymalizacji SEO. Dzięki niemu można prowadzić skuteczne kampanie organiczne, poprawiając widoczność strony w wynikach wyszukiwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.