Tgi (Target Group Index Millward Brown)

Home Słownik Marketingu Tgi (Target Group Index Millward Brown)

Definicja

Tgi (Target Group Index) to międzynarodowe badanie, opracowane przez firmę Millward Brown, które ma na celu poznawanie stylu życia, zachowań zakupowych, mediów i użytkowania produktów oraz postaw konsumentów. Wykorzystywane jest przez firmy do tworzenia i realizacji strategii marketingowych.

Korzyści z korzystania z TGI

  • Zrozumienie grup docelowych: TGI pomaga w głębokim zrozumieniu potrzeb konsumentów, a także w identyfikacji ich zachowań i preferencji marki.
  • Zoptymalizowanie mediów: TGI oferuje dane na temat korzystania z mediów, takich jak telewizja, prasa, radio i Internet, co pomaga w ważeniu i zoptymalizowaniu planów marketingowych.
  • Informacje o konkurencji: TGI dostarcza dodatkowe informacje o konkurencyjnych markach, co pozwala na lepsze oszacowanie pozycji, szans i zagrożeń na rynku.

Metodologia badania TGI

Badanie TGI zazwyczaj jest realizowane poprzez wywiady osobiste ze stałym panelem respondentów, rekrutowanym na podstawie reprezentatywnej próby ludności w odpowiednich grupach wiekowych. Dane są gromadzone przez okres 12 miesięcy, co pozwala na analizę sezonowych zmian w postawach i zachowaniach konsumentów.

Zastosowanie w praktyce

Firmy mogą wykorzystać TGI w różnych dziedzinach marketingu. Mogą na przykład przeprowadzić segmentację rynku, aby lepiej zrozumieć swoją grupę docelową, a następnie dostosować swoje strategie marketingowe do potrzeb tych konsumentów. TGI może również wykorzystać dane o mediach do poprawy skuteczności kampanii reklamowych.

Podsumowując, TGI to potężne narzędzie dla specjalistów ds. marketingu, które umożliwia dostosowane do klienta badania rynku. Dostarcza kluczowych informacji na temat konsumentów, mediów i konkurencji, które są niezbędne do skutecznej komunikacji z rynkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.